20-lecie partnerskiego powiatu Oberhavel w Niemczech

6 grudnia br. w Oranienburgu odbyły się obchody 20-lecia istnienia powiatu Oberhavel. Od ponad 10 lat powiat siedlecki prowadzi ożywione kontakty z tym niemieckim partnerem. W swoim wystąpieniu podczas uroczystego spotkania jubileuszowego Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski podkreślał znaczenie wartości jaką przez dekadę udało się osiągnąć, poprzez współpracę i kooperację na wielu płaszczyznach.

Dzięki działaniom zainicjowanym przez samorządy na przestrzeni lat wspólne przedsięwzięcia realizują miedzy innymi artyści oraz grupy artystyczne tj. malarze, animatorzy teatru, tancerze, ponadto grupy młodzieży szkolnej, środowisko seniorów oraz strażacy ochotnicy z obydwu powiatów. Jest to dla tych środowisk doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów, wspólnych działań w postaci plenerów i warsztatów artystycznych oraz ćwiczeń ratowniczych.

Podczas wizyty nasz samorząd pozyskał za symboliczną kwotę 1 € pojazd ratunkowy. Zostanie on – podobnie jak poprzednie – przekazany do służby na rzecz mieszkańców naszego powiatu, tym razem w barwach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował:
Wydział Spraw Społecznych i Promocji