Międzynarodowy projekt muzyczny „Keine Grenzen – Żadnych Granic”

W ramach wspólnego projektu 25 czerwca 2013 roku młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych powiatów: siedleckiego i Oberhavel (w Niemczech) nagrała utwór „Keine Grenzen” z udziałem wokalisty Zespołu „Ich Troje” – Michała Wiśniewskiego. Pomysł wspólnego nagrania powstał podczas obchodów 10 – lecia współpracy Brandenburgii i województwa mazowieckiego. Obchody te organizowane były jesienią 2012 roku w powiecie Oberhavel, jako miejscu, gdzie współpraca z partnerem polskim – powiatem siedleckim od wielu lat rozwija się wzorcowo.
Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Próby do nagrania dla młodzieży z Niemiec i Polski trwały od 23 czerwca w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Na samo nagranie przyjechał też pomysłodawca projektu – Starosta Powiatu Oberhavel – pan Karl Heinz Schröter, dla którego piosenka ta stanowi motto dla działalności i współpracy polsko – niemieckiej. Wspólnie z gospodarzem powiatu siedleckiego – Panem Zygmuntem Wielogórskim podziwiali efekty artystycznej współpracy młodzieży z obu krajów. Studio nagrań w Akademii Sztuk Piękna 7 udostępnił Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Wspólny występ w DPT „Reymontówka” w Chlewiskach.

Ze strony polskiej w nagraniu wzięli udział:

• Natalia Sisik – Stok Lacki
  • Maria Osińska – Seroczyn
  • Piotr Gozdek – Siedlce
  • Julia Jaroszczyk – Kotuń
  • Irena Kosińska – Skórzec
  • Magdalena Kmiotek – Domanice

Grupę polskiej młodzieży z powiatu siedleckiego przygotowała Pani Dorota Todorska.