VI Regionalny Przegląd Piosenki Europejskiej w Mordach

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Każdy z uczestników oprócz piosenek polskich śpiewał utwory w języku obcym.

Po długich obradach jurorzy wyłonili zwycięzców.

I miejsce zdobyła Klaudia Jukowska z gimnazjum w Gręzówce,

II miejsce – Milena Możdżonek (gimnazjum w Nowych Iganiach),

zaś III pozycję zajął zespół CANTATA z Krzeska-Królowej Niwy.

Wyróżnienia otrzymali:

Aneta Hryciuk i Mateusz Suduł (Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Huszlewie),
Paweł Dębski (Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mokobodach),
Magdalena Iłło (Gimnazjum w Okuniewie),
Kamila i Iwona Głuchowskie (Gimnazjum Nr 1 w Mordach)
Karolina Duk (Gimnazjum w Wiśniewie).

Członkowie jury w swej ocenie zwracali uwagę walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. tablety, urządzenia Mp4 i Mp3 oraz książki.

Głównymi celami Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi czy promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – poseł do Parlamentu Europejskiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy.

Sporządził: Wydział Spraw Społecznych i Promocji