Etap powiatowy konkursu wiedzy o BHP i ekologii w rolnictwie rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został kolejny powiatowy etap II Mazowieckiego Konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów. W piątek 30 września 2011 r. w Siedlcach, podczas XII sesji rady powiatu zostały wręczone nagrody laureatom z naszego powiatu.

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród rolników wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i życia w gospodarstwie rolnym, zapobieganie wypadkom oraz zmniejszenie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanych działalnością rolniczą. W konkursie udział wzięło 89 uczestników z czterech gmin.

W etapie powiatowym zorganizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Siedlcach i Starostwo Powiatowe w Siedlcach udział wzięło czterech rolników, laureatów I miejsc gmin: Wiśniew, Skórzec, Mordy i Zbuczyn.

Miejsce pierwsze i awans do etapu wojewódzkiego wywalczył Pan Jarosław Cisak z miejscowości Wesółka gmina Zbuczyn. Miejsce drugie zajął Pan Józef Orzyłowski z miejscowości Radomyśl, trzecie Miejsce Pan Zbigniew Wiśniewski ze Skórca. Ponadto wyróżnienie otrzymał Pan Grzegorz Radzikowski z Radzikowa Wielkiego.

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Oddział Regionalny KRUS w Warszawie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.