Festyn sportowo-rekreacyjny w Stoku Lackim

W dniu 02.06.2011 r. po raz piąty odbył się Dzień Sportu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim. W tym szczególnym dniu spotkały się drużyny z zaprzyjaźnionych placówek kształcenia specjalnego oraz szkół podstawowych.

Do sportowych rozgrywek stawili się uczniowie SOSW w Łukowie, SOSW w Siedlcach SOSW w Stoku Lackim oraz młodzież Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności ruchowej wśród dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, udział w odpoczynku na świeżym powietrzu, kształtowanie postaw „fair play” podczas gier zespołowych. Program zawierał zachętę do szlachetnej rywalizacji sportowej. Przede wszystkim, my organizatorzy – pedagodzy mamy zawsze na celu szeroko pojętą integrację dzieci niepełnosprawnych podczas zabawy. Rywalizacja podczas konkurencji sportowych dostarcza naszym dzieciom bardzo dużo trwałych przeżyć: zwycięstwo, radość ale i akceptowanie porażki.

Rozegrano konkurencje sportowe pomiędzy niepełnosprawnymi wychowankami. Miłym akcentem był pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7. Na uwagę zasługuje postawa uczniów z Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim, którzy corocznie pomagają przy organizacji imprezy wspierając niepełnosprawnych kolegów.

Nasza impreza stawia na właściwie zorganizowany wypoczynek, fantastyczną zabawę i umożliwienie dziecku niepełnosprawnemu odnoszenia sukcesów, zwycięstw. Nasze dzieci, jak wszystkie inne na całym świecie, chcą się bawić, cieszyć, pragną być podziwiane, zdobywać medale i stawać na najwyższym podium. Z ogromną wrażliwością i szczerą radością przeżywają upragnione zwycięstwo oraz oklaski skierowane w ich stronę.

Zawsze oczekiwaną atrakcją jest corocznie rozgrywany mecz piłki nożnej między drużyną pracowników starostwa powiatowego a pedagogami SOSW. Wynik był imponujący. Na zakończenie imprezy uczestnicy konkurencji sportowych zostali nagrodzeni medalami, pucharami, słodyczami i… szczerym uśmiechem radości.