Zawody strzeleckie w Kotuniu

W dniu 3 października 2010 roku odbyły się zawody w strzelaniu z karabinka sportowego o puchar Dyrektora Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kotuniu.
Organizatorami zawodów byli Zarząd Gminny Ligi Obrony Kraju w Kotuniu, Klub Strzelecki „DRAGON”, Zarząd Rejonowy LOK w Siedlcach oraz Starostwo Powiatowe w Siedlcach.
W zawodach uczestniczyło ponad 70. amatorów strzelectwa sportowego w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn oraz juniorów do lat szesnastu.
Wśród kobiet zwyciężyła Beata Mazurek – 90 pkt., miejsce II – Katarzyna Pskiet – 85 pkt., miejsce III – Justyna Górnicka – 82 pkt.
W rywalizacji mężczyzn I miejsce zdobył Roman Matejuk – 86 pkt., przed Hubertem Bednarzakiem – 84 pkt. i Markiem Krupą – 79 pkt. W kategorii juniorów zwyciężył Damian Kokoszka – 75 pkt, przed Andrzejem Jasilewiczem – 63 pkt. i Janem Roguskim – 60 pkt.
Podczas zawodów odbył się pojedynek strzelecki w którym wystartowało siedem 3 – osobowych drużyn. Każda z drużyn musiała stoczyć po sześć pojedynków. Zwycięzcami pojedynku strzeleckiego została drużyna SKR – I w składzie: Maria Grabowska, Marek Pskiet i Maciej Pskiet.
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez dyrektora SKR w Kotuniu Henryka Pskieta oraz Starostwo Powiatowe w Siedlcach. Dodatkowo Starostwo Powiatowe w Siedlcach wyróżniło upominkami zwycięzców i organizatorów zawodów.