Droga Mordy – Przesmyki przebudowana w ramach RPO WM

W dniu 29 września odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Mordy – Przesmyki. Inwestycja decyzją zarządu województwa otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 10,7 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Przebudowana droga połączyła ze sobą dwie gminy powiatu siedleckiego – Mordy i Przesmyki.

W ramach inwestycji poszerzono jezdnię i wzmocniono istniejącą nawierzchnię. Wybudowane zostały nowe chodniki, zjazdy do każdej działki, przebudowano także skrzyżowania. Poprawiony został również system odwodnienia drogi i kanalizacja deszczowa. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 12,6 mln zł.

W otwarciu drogi udział wzięli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Janina Ewa Orzełowska, samorządowcy powiatu siedleckiego oraz mieszkańcy gmin Mordy i Przesmyki. Gospodarzem spotkania był Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski.