Modernizacja drogi powiatowej Siedlce – Korczew

W dniu 21 września br. odbyło się oddanie do użytku przebudowanych odcinków drogi powiatowej Siedlce – Korczew. Inwestycja, której koszt całkowity wyniósł 6 mln 795 tyś. 411 zł, została wykonana przy wsparciu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek). Kwota dofinansowania to 3 mln zł. Łączna długość zmodernizowanych odcinków to 10,1 km nawierzchni jezdni, 5,4 km chodnika oraz 1435 m ścieżki rowerowej.

Gospodarzem spotkania był Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski. W otwarciu drogi udział wziął również Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz wójtowie: Mirosław Bieniek z gminy Siedlce, Stanisław Ładziak z gminy Paprotnia oraz Sławomir Wasilczuk z gminy Korczew. Obecni byli również radni powiatu z przewodniczącym Kazimierzem Prochenką, radni gmin oraz liczni mieszkańcy powiatu. Otwarcie drogi było podzielone na trzy części, które odbywały się w poszczególnych gminach, przez które przebiega modernizowana droga.