Przekazanie samochodu podczas Dożynek w Oberhavel

W dniach 16 – 18 września br. Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka oraz Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski złożyli wizytę w partnerskim powiecie Oberhavel w Niemczech. W czasie wizyty siedlecka delegacja odwiedziła miejsce pamięci w byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen oraz gościła w zakładach optycznych koncernu Zaiss. Odwiedzone przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją soczewek, które wspomagają leczenie jaskry i astygmatyzmu, zastępując naturalna soczewkę oka – sztuczną. Podczas wizyty w Sachsenhausen zwiedzono czasową wystawę nt. Polaków więzionych i zamordowanych w tym obozie.

W czasie wizyty odbyły się dożynki na terenie powiatu Oberhavel w miejscowości Neuholland, których gościem był również ks. biskup Zbigniew Kiernikowski Ordynariusz Diecezji Siedleckiej.

Ks. biskup uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym rozpoczynającym dożynki oraz pobłogosławił dożynkowe chleby, które podzielone zostały miedzy wszystkich uczestników Święta Plonów.

Starosta Siedlecki w swym wystąpieniu podczas uroczystości wspomniał o trudnościach i klęskach jakie w tym roku nawiedziły Polskę i konsekwencjach jakie ta sytuacja wywołała dla rolnictwa, wyrażając jednocześnie nadzieję, że obecność naszych rolników w europejskiej wspólnej polityce rolnej pozwoli na zorganizowanie dla poszkodowanych odpowiedniego wsparcia.

Ważnym punktem wizyty siedleckiej delegacji był moment przekazania, a dokładnie zakupu przez Starostę Zygmunta Wielogórskiego za symboliczną kwotę 1 euro ambulansu, który zostanie przekazany przez samorząd powiatu siedleckiego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Siedlcach.

Auto jest profesjonalnie wyposażone i przygotowane do pracy w ochronie zdrowia. Dziękując za tą bardzo korzystną transakcję Staroście Powiatu Oberhavel Karlowi Heinzowi Schrötterowi, Starosta Siedlecki wyraził radość i satysfakcję, że współpraca przynosi wymierne korzyści wszystkim mieszkańcom naszego regionu.