Delegacja powiatu na IX Dniach Kultury Polskiej w Czerniachowsku

W dniach 18 – 20 czerwca 2010 roku na zaproszenie Burmistrza Miasta Czerniachowsk Pana Andrzeja Naumowa delegacja z powiatu siedleckiego pod przewodnictwem Wicestarosty Siedleckiego Pana Bartłomieja Kurkusa uczestniczyła w IX Dniach Kultury Polskiej w Czerniachowsku (obwód kalininingradzki, Federacja Rosyjska).

W obchodach uczestniczyli również przedstawiciele powiatu węgorzewskiego oraz Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie.

Dni Kultury Polskiej mają na celu przybliżenie młodej części Polonii tradycji i dziedzictwa kulturowego Polski, a starszym obywatelom ułatwiają kontakty oraz wymianę doświadczeń pomiędzy wieloma wspólnotami polskimi na terenie obwodu kaliningradzkiego.

Na zakończenie IX Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku obie strony zgodnie podkreśliły, iż spotkanie wzmocniło więzi pomiędzy samorządami oraz zaowocowało wypracowaniem wspólnych działań kulturalno-sportowych w przyszłości.

W najbliższym czasie planowane jest spotkanie przedsiębiorców z Czerniachowska oraz powiatu siedleckiego.

Przedstawiciele miasta Czerniachowsk oraz powiatu siedleckiego wyrazili nadzieję, iż spotkanie to ma być miejscem wymiany poglądów a także źródłem informacji o wzajemnych planach i zamierzeniach oraz zaowocuje obopólnymi korzyściami i ożywieniem gospodarczym na terenie obu samorządów.