Festiwal Piłki Siatkowej – turniej w Suchożebrach

W dniach 22 – 23 maja 2010 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach odbył się II Turniej w ramach II Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej. Organizatorami Turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Urząd Gminy w Suchożebrach oraz Klub Sportowy Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Global Village Mokobody.
Pomysłodawcą kolejnej edycji Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej oraz Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był Wicestarosta Siedlecki Bartłomiej Kurkus.

II Powiatowy Festiwal Piłki Siatkowej miał na celu propagowanie aktywnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży z terenu powiatu siedleckiego oraz odkrywanie nowych talentów sportowych.

W turnieju w Suchożebrach udział wzięło ponad 60 zawodników reprezentujących sześć gmin z terenu powiatu siedleckiego oraz reprezentacji Góry Kalwarii w dwóch kategoriach wiekowych: kadeci oraz kategoria OPEN. Pomiędzy reprezentacjami poszczególnych gmin w kategorii kadetów rozegrane zostały mecze grupowe następnie półfinały i finały. Najlepszymi zespołami okazały się reprezentacje gminy Suchożebry – I miejsce, gminy Siedlce – II miejsce oraz Mokobody – miejsce III.

Drugiego dnia II Turnieju II Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej rozgrywane były mecze w kategorii OPEN.
Po ciężkich zmaganiach, wyrównanej walce od początku do końca pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Klubu Sportowego Global Village Mokobody.
Na podium stanęły również reprezentacje Siedlec „Radioaktywni” (II miejsce) oraz „Team B”, również z Siedlec (miejsce III).

Kolejnym turniejem, który odbędzie się w ramach II Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej będzie turniej w Kotuniu w dniach 25 – 26 września 2010 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w pozostałych turniejach II Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: aknizewski@powiatsiedlecki.pl.