Dożynki i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży – Oberhavel 2009

W dniach 10 – 14 września 2009 r. delegacja z powiatu siedleckiego uczestniczyła w obchodach VI Brandenburskich Dożynek organizowanych w powiecie Oberhavel. W skład delegacji weszli: Starosta Siedlecki – Pan Zygmunt Wielogórski, członek Zarządu Powiatu w Siedlcach – Pan Henryk Ilczuk oraz Zastępca Wójta Gminy Kotuń – Pan Grzegorz Góral. Podczas uroczystości dożynkowych przedstawiciele naszego powiatu zaprezentowali przywieziony ze sobą do Oberhavel tradycyjny polski chleb dożynkowy.

Poza uczestnictwem w Dożynkach delegacja miała okazję zwiedzić Krajową Wystawę Sztuki Ogrodniczej w Oberhavel, prezentowaną w ramach 6-cio miesięcznego cyklu imprez związanych z pokazami ogrodniczymi oraz wystawę z okazji 20-lecia upadku Muru Berlińskiego w Muzeum Filmu i Telewizji w Berlinie.

W ramach wizyty delegacja z naszego powiatu uczestniczyła w otwarciu Międzynarodowych Spotkań Młodzieżowych Oberhavel 2009, które trwają od 11 do 20 września. Motto tegorocznych spotkań młodzieży to „Kreatywna Młodzież – Spotkania w Krajobrazach Marzeń“.

W spotkaniach bierze udział młodzież z Polski, Czech, Litwy, Finlandii, USA i Tajwanu. Powiat siedlecki reprezentuje formacja tańca nowoczesnego „Spontan Squad” – młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie.

Występy naszego zespołu spotkały się z uznaniem i sympatią niemieckiej publiczności.