XI Dożynki Mazowieckie

30 sierpnia 2009 r. na błoniach siedleckich odbyły się XI Dożynki Województwa Mazowieckiego. Uroczystej mszy świętej dożynkowej przewodniczył ks. biskup Zbigniew Kiernikowski. W uroczystościach wzięły udział delegacje powiatów i gmin z terenu całego województwa, oraz przedstawiciele władz samorządowych, państwowych oraz instytucji działających w otoczeniu rolnictwa na czele z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim. Wszystkich przybyłych gości przywitali Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski, Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. W dalszej części Dożynek odbyły się przemówienia przedstawicieli władz na czele z głównym gospodarzem uroczystości Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem. Następnie odbył się obrzęd dzielenia chlebem.

W dożynkach czynny udział wzięli przedstawiciele partnerskiego powiatu Oberhavel w Niemczech. Delegacji przewodniczył starosta Karl-Heinz Schröter.

Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie odznak honorowych „ Zasłużony dla Rolnictwa”, które otrzymało – na wniosek Starosty Siedleckiego we współpracy z wójtami gmin – m.in. 21 rolników z terenu powiatu siedleckiego. Rozstrzygnięto również konkursy i plebiscyty: „AgroLiga”, „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” i „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Uroczystościom towarzyszyły liczne koncerty i występy artystyczne zakończone w późnych godzinach wieczornych.