Wizyta delegacji z niemieckiego Oberhavel

W dniach 28 – 31 sierpnia 2009 r. powiat siedlecki odwiedzili przedstawiciele powiatu Oberhavel: Starosta Powiatu Oberhavel – Pan Karl-Heinz Schröter, Przewodniczący Rady Powiatu Oberhavel – Pan Karsten-Peter Schröder oraz członek rady – Pan Sigfried Mattner. Podczas wizyty delegacja zwiedziła wystawy i prezentacje w ramach odbywających się w dniach 29 – 30 sierpnia Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym oraz uczestniczyła w XI Dożynkach Województwa Mazowieckiego.

Podczas odbywających się 30 sierpnia uroczystości dożynkowych, goście wzięli udział w mszy św., celebrowanej przez J. E. Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego oraz w tradycyjnych obrzędach związanych z polskimi tradycjami dożynkowymi. Delegacja zaprezentowała przywieziony ze sobą z Niemiec chleb dożynkowy, który Starosta Powiatu Oberhavel – Pan Karl-Heinz Schröter podzielił między zgromadzonych podczas ceremonii dzielenia się chlebem.

Wizyta przedstawicieli zaprzyjaźnionego samorządu była też okazją do szczegółowych rozmów zawiązanych z prowadzoną wymianą kulturalną młodzieży i spotkaniami młodych sportowców z terenu obu powiatów. Młodzież skupiona wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie – formacja Tańca Nowoczesnego „Spontan Squad” będzie reprezentować Powiat Siedlecki w ramach Międzynarodowych Spotkań Kulturalnych Oberhavel 2009, odbywających się w dniach 11 – 20 września. Młodzi sportowcy z Wojewódzkiego Klubu Sportowego Iganie Nowe w dniach 12 – 13 września wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych w miejscowości Lind koło Loewenberg w powiecie Oberhavel. Natomiast na zaproszenie WLKS Iganie Nowe, młodzież z powiatu Oberhavel weźmie udział w organizowanych w dniach 24 – 25 września Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych dla szkół gimnazjalnych im. Henryka Jakimiaka.