Otwarcie przebudowanej drogi Siedlce – Domanice – Wólka Zastawska

21 lipca 2009 r. w miejscowości Wołyńce odbyło się otwarcie wyremontowanej na odcinku ponad 7,5 km drogi powiatowej Siedlce – Domanice – Wólka Zastawska. Przebudowany został odcinek od miejscowości Rakowiec do Przywór Dużych.

Modernizacja kosztowała 2,5 mln złotych. Połowę tej kwoty stanowi dotacja z budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011, pozostała część to środki samorządowe: powiat siedlecki – 500.000zł., gmina Siedlce – 600.000zł oraz gminy Domanice, Wiśniew i Skórzec po 50.000zł.

W otwarciu drogi uczestniczyli m.in. Jacek Kozaczyński poseł na Sejm RP, Andrzej Silny – Dyrektor Siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Kazimierz Prochenka Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach oraz radni powiatu Tomasz Marciniuk, Dariusz Zając, Leszek Borkowski – członek Zarządu Powiatu w Siedlcach, Bartłomiej Kurkus Wicestarosta Siedlecki, Janusz Mikulski Przewodniczący Rady Gminy Siedlce, Stanisław Kaliński Wójt Gminy Skórzec, Krzysztof Kryszczuk Wójt Gminy Wiśniew, Jerzy Zabłocki Wójt Gminy Domanice, przedstawiciele wykonawcy, lokalne i regionalne media oraz mieszkańcy leżących przy modernizowanej drodze miejscowości. Gospodarzem uroczystości był Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski. Oddaniu drogi do użytku towarzyszył również akt poświecenia dokonany przez księdza Jana Grzesiaka proboszcza parafii w Wołyńcach.