Powiatowy Dzień Dziecka

Już po raz jedenasty w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbył się Powiatowy Dzień Dziecka. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Siedlcach.

Imprezę z okazji Dnia Dziecka otworzył Wicestarosta Siedlecki Bartłomiej Kurkus, który w trakcie podsumowania rywalizacji sportowej wręczył drużynom i zawodnikom puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Piękne otoczenie „Reymontówki” oraz słoneczna pogoda sprzyjały sportowej rywalizacji. W programie imprezy znalazły się: turniej piłki nożnej chłopców, imprezy sportowo-rekreacyjne o Puchar Starosty Siedleckiego na najbardziej usportowioną szkołę (turniej piłki nożnej, konkurs rzutu lotką, przeciąganie liny, rzut piłką do kosza) oraz występy zespołów tanecznych z terenu powiatu siedleckiego.

Wśród tych zespołów znalazły się: zespół taneczny z Gręzowa, zespół tańca ludowego „Koraliki” ze Skórca, zespół Break Dance ze Skórca oraz zespół Caro Dance z Siedlec. Imprezę uświetnił swoim śpiewem Piotrek Gozdek. W imprezie wzięło udział około 350 dzieci z 17 gimnazjów z terenu naszego powiatu.

Wyniki rywalizacji sportowej – konkursy indywidualne

Rzut lotką do tarczy

• Seroczyn – 3,5 pkt.,
  • Żelków – 3 pkt.,
  • Korczew – 3 pkt.

Młodzież brała także udział w konkursach nt. bezpieczeństwa na drogach zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz firmę „HONDA” Poland.