ZPiT Śląsk na „Majówce w Reymontówce”

17 maja odbyła się tegoroczna „Majówka w Reymontówce”, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach oraz Stowarzyszenie „Centrum Edukacyjne” z siedzibą w Siedlcach.

Wśród gości którzy odwiedzili w tym dniu DPT „Reymontówka” byli m.in. Wicemarszałek Sejmu RP Jarosław Kalinowski, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Adam Bielan, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Wawrzyniec Borkowski, Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski, Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka, wicestarosta Bartłomiej Kurkus, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Wiesław Klimek, radni powiatu, wójtowie gmin, liczni przedsiębiorcy z terenu powiatu.

Tegoroczne majowe spotkania kulturalne w Chlewiskach uświetnił koncert galowy cenionego na całym świecie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

W programie imprezy znalazło się również zakończenie pleneru rzeźbiarzy ludowych, który odbył się w Chlewiskach. Podczas pleneru zaprzyjaźnieni z „Reymontówką” twórcy wyrzeźbili tradycyjna szopkę bożonarodzeniową, którą podarowali kościołowi parafialnemu w Żeliszewie.

W czasie imprezy odbyło się również uroczyste zakończenie Międzynarodowej Konferencji Samorządowej „Rola Samorządów Lokalnych w przemianach społeczno-gospodarczych Europy – Mosty Samorządowe”. W konferencji udział wzięli goście z Oberhavel w Niemczech, miasta Nevers we Francji oraz białoruskiego Brześcia, którzy uczestniczyli również w „Majówce”.

Koncertowi głównemu towarzyszył jak co roku przegląd lokalnych zespołów folklorystycznych oraz kiermasz rękodzieła artystycznego.