I Powiatowy Festiwal Piłki Siatkowej

W dniach 14 – 15 lutego 2009 roku w Publicznym Gimnazjum w Kotuniu odbył się I Powiatowy Festiwal Piłki Siatkowej. Organizatorami Festiwalu byli Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Urząd Gminy w Kotuniu oraz Klub Sportowy „Ósemka Elmo” Siedlce.
Przewodniczącym komitetu organizacyjnego i pomysłodawcą I Powiatowego Festiwalu Piłki Siatkowej był Wicestarosta Siedlecki Bartłomiej Kurkus.

I Powiatowy Festiwal Piłki Siatkowej miał na celu propagowanie aktywnych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, popularyzację Piłki Siatkowej wśród młodzieży z terenu powiatu siedleckiego oraz odkrywanie nowych talentów sportowych.

W Festiwalu udział wzięło ponad 60 chłopców reprezentujących dziewięć gmin z terenu powiatu siedleckiego. Pomiędzy reprezentacjami poszczególnych gmin rozegrane zostały mecze grupowe. Najlepszymi zespołami okazały się reprezentacje Siedlec I miejsce, Wodyń II miejsce oraz Stoku Lackiego miejsce III.

Drugiego dnia Festiwalu rozgrywane były mecze pomiędzy zespołami: GTS Wilga Garwolin, Pekpol Ostrołęka, Ósemka ELMO Siedlce, Ósemka II ELMO Siedlce.
Po ciężkich zmaganiach, wyrównanej walce od początku do końca pierwsze miejsce wywalczyli podopieczni trenera Andrzeja Dudźca (Pekpol Ostrołęka). Na podium stanęli również Ósemka ELMO Siedlce (II miejsce) oraz Wilga Garwolin (miejsce III).
Najlepszymi zawodnikami drugiego dnia Festiwalowej rywalizacji zostali: Dominik Zalewski reprezentujący zespół Pekpol Ostrołęka, Marcin Jackowicz – Ósemka Elmo Siedlce oraz Patryk Traczyk – GTS Wilga Garwolin.