Strażacy ochotnicy z powiatu Oberhavel z wizytą w powiecie siedleckim

W dniach 20 – 24 października na zaproszenie Zarządu Oddziału Powiatowego w Siedlcach Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach współpracy międzynarodowej z wizytą w naszym powiecie przebywa delegacja Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Oberhavel, w składzie: Mario Steffen – ratownik, Guido Krause – funkcjonariusz Zawodowej Straży Pożarnej, Robin Heine żandarm i Sascha Marschner – ratownik.

zdj 1

Delegacja została przyjęta przez Starostę Siedleckiego Wiceprezesa Zarządu Powiatowego OSP Zygmunta Wielogórskiego. W spotkaniu oprócz delegacji niemieckiej uczestniczyli również Mirosław Bieniek – Prezes Zarządu Powiatowego w Siedlcach OSP i Wójt Gminy Siedlce, Artur Pietrzak – koordynator wizyty, Krzysztof Tymoszuk Sekretarz Zarządu Powiatowego OSP. Podczas spotkania przedyskutowano dotychczasową współpracę jak również możliwości dalszych, wspólnych działań.

zdj 2

Ponadto delegacja spotkała się z młodzieżą Liceum im. Królowej Jadwigi w Siedlcach, podczas lekcji języka niemieckiego oraz zwiedziła Muzeum Pożarnictwa Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Warszawie.
Strażacy niemieccy pełnili też przez 2 dni służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Siedlcach oraz w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Siedlcach. Robocza część wizyty obejmowała również spotkanie z druhami ochotnikami w remizie OSP w Hołubli, w której udział wziął Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach bryg. mgr. inż. Tomasz Iwański.