Otwarcie sali sportowej w Stoku Lackim i Gminny Dzień Edukacji Narodowej

15 października br. odbyło się oficjalne otwarcie sali sportowej przy Zespole Oświatowym w Stoku Lackim połączone ze zorganizowanymi przez Urząd Gminy Siedlce obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski, Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek, ksiądz prałat Kazimierz Niemirka, Sylwia Osipiuk Zastępca Dyrektora siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim Anna Hołownia, radni gminy Siedlce i Rady Powiatu w Siedlcach, dyrektorzy wraz z delegacjami nauczycieli oraz poczty sztandarowe szkół z terenu gminy Siedlce.

W swoim wystąpieniu Starosta Zygmunt Wielogórski podkreślił wagę tej inwestycji nie tylko dla szkoły w Stoku Lackim i gminy Siedlce lecz także dla powiatu siedleckiego. Nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt z dobrym zapleczem technicznym, jest miejscem w którym zarówno zajęcia wychowania fizycznego jak też duże imprezy sportowe mogą być zrealizowane w sposób profesjonalny i kompleksowy. Hala sportowa i cała baza jej towarzysząca doskonale sprawdziła się podczas rozegranych w niej zawodów międzynarodowych „Nadziei Olimpijskich CEFTA” i Mistrzostw Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe oraz „Złotej Sztangi” w podnoszeniu ciężarów.
Starosta złożył również życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty oraz rodzicom i uczniom zebranym na uroczystości.

Uroczystości urozmaicił program artystyczny przygotowany przez młodzież ZO w Stoku Lackim, dodatkowo wzbogacony pokazami sportowymi zapaśniczek, piłkarzy i tancerek.

Ciekawy program muzyczny i poetycki zaprezentowała również młodzież z zaprzyjaźnionej z placówką w Stoku Lackim szkoły w białoruskim Grodnie, z polskim językiem nauczania.