Dożynki w Oberhavel 2008

W dniach 29 – 31 sierpnia 2008 r. delegacja powiatu siedleckiego odwiedziła partnerski powiat niemiecki Oberhavel. W skład delegacji weszli Wicestarosta Siedlecki Bartłomiej Kurkus – przewodniczący delegacji, Sekretarz Powiatu Siedleckiego Zenon Kluczek oraz kierownik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Mariusz Piątek.

Siedlecka delegacja zapoznała się z ofertą agroturystyczną gospodarstw na terenie powiatu Oberhavel.
W programie wizyty znalazły się również uroczystości dożynkowe powiatu Oberhavel, które tym razem odbyły się w miejscowości Löweneberg. Głównym punktem programu był przemarsz tradycyjnego korowodu dożynkowego. Obchody wzbogacone zostały również polskim akcentem dzielenia się chlebem.