Powitanie po Igrzyskach

W dniu 1 września br. w Starostwie Powiatowym w Siedlcach odbyło się powitanie Kadry Olimpijskiej Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów, po powrocie z Igrzysk Olipijskich w Pekinie. W spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Siedleckiego Zygmunta Wielogórskiego wzięły udział zawodniczki kadry, Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Dominika Misterska-Zasowska, Marzena Karpińska oraz trenerzy Ryszard i Danuta Soćko, Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka, Wójt Gminy Siedlce Mirosław Bieniek. Samorząd miasta Siedlce reprezentowali prezydent Wojciech Kudelski i wiceprezydent Marta Sosnowska. Obecni byli również wiceprezesi WLKS Siedlce – Iganie Nowe Andrzej Mateja i Adam Gabiński i dyrektor klubu Stefan Długosz oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Zgodnie z zapewnieniami niezależnie od wyniku medalowego sportsmenki były witane serdecznie i ciepło. Władze samorządowe dziękowały kadrowiczkom za reprezentowanie na największej imprezie sportowej naszego powiatu i miasta. Wszyscy zebrani byli pełni uznania dla determinacji i wykazanej przez zawodniczki woli walki w tak trudnej i wymagającej wielu wyrzeczeń i poświęceń dyscyplinie sportu. Podkreślono również fakt, iż polska reprezentacja w podnoszeniu ciężarów zdołała zakwalifikować się na Igrzyska w największym możliwym składzie tzn. 6 mężczyzn i 4 kobiety.

Podczas spotkania minuta ciszy uczczono pamięć zmarłego w nocy z 27 na 28 sierpnia wieloletniego prezesa PZPC oraz Prezydenta Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Pana Janusza Przedpełskiego, który kilka tygodni wcześniej uczestniczył w spotkaniu przed wyjazdem na Igrzyska a kilka dni temu planował swój przyjazd do Siedlec na powitanie zawodniczek.