Powodzenia w Pekinie!

W Starostwie Powiatowym w Siedlcach odbyło się niecodzienne spotkanie. Tuż przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie zawodniczki Kadry Olimpijskiej Kobiet w podnoszeniu ciężarów odebrały od władz samorządowych powiatu siedleckiego i miasta Siedlce gratulacje i życzenia dobrych wyników na najważniejszej dla sportowców imprezie. Gospodarzami byli Starosta Siedlecki – Zygmunt Wielogórski oraz Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski.

W kadrze olimpijskiej znalazły się: Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, Dominika Misterska-Zasowska, Marieta Gotfryd, Marzena Karpińska oraz zespół szkoleniowy: trenerzy Ryszard i Danuta Soćko, trener odnowy biologicznej Szymon Kossakowski oraz lekarz ekipy Jarosław Krzywański.

Oprócz zawodniczek i trenerów w przedwyjazdowym spotkaniu uczestniczyli Zygmunt Wasiela – Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Janusz Przedpełski – Honorowy Wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów i Honorowy Prezes Europejskiej Federacji, Kazimierz Prochenka – Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach, Bartłomiej Kurkus – wicestarosta, Jarosław Głowacki – Wiceprezydent Miasta Siedlce oraz Jan Hawrylewicz – Prezes Mazowiecko–Warszawskiej Federacji Sportu. Życzenia zawodniczkom złożyli również przedstawiciele WLKS Siedlce – Iganie Nowe, Prezes Szczepan Waszczuk oraz Dyrektor Klubu Stefan Długosz.

W swych wystąpieniach zebrani podkreślali wartość sukcesu jakim jest zakwalifikowanie się na Igrzyska w pełnym możliwym składzie 4 zawodniczek i zapewnili sportsmenki, iż po powrocie będą witane gorąco i serdecznie, jako reprezentantki Polski i regionu siedleckiego na największym i najważniejszym wydarzeniu sportowym.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie są wydarzenie bardzo ważnym również dla Starosty Siedleckiego Zygmunta Wielogórskiego, który jako Sędzia I Klasy Międzynarodowej w podnoszeniu ciężarów będzie jurorem na pomostach w Pekinie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze i stała się okazją do ostatnich wywiadów i spotkań zawodniczek i całej kadry z dziennikarzami regionalnej prasy telewizji i radia.

Życzymy powodzenia i samych udanych bojów.