Oddanie do użytku drogi powiatowej Stara Wieś – Majówka

25 lipca br. oddano do użytku 6590m drogi powiatowej z miejscowości Stara Wieś gm. Mordy do miejscowości Majówka gm. Przesmyki. Organizatorem i inicjatorem uroczystości był Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski.

W uroczystość wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Borkowski, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Janina Ewa Orzełowska, Dyrektor Rejonu Drogowego Węgrów Siedlce Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Stanisław Zyśk, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Andrzej Piotrowski oraz Wójt Gminy Przesmyki Andrzej Skolimowski.

Przebudowa drogi została wykonana przy wsparciu finansowym Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza w ramach Komponentu „J”.

Całkowity koszt inwestycji 1.922.500zł, w tym:

• 1.000.000zł Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (komponent „J” Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Mazowsza),
  • 622.500zł budżet powiatu siedleckiego,
  • 200.000zł gmina Przesmyki,
  • 100.000zł miasto i gmina Mordy.

Po oficjalnym otwarciu drogi odbyły się spotkania z mieszkańcami miasta i gminy Mordy w świetlicy w Starej Wsi oraz ze społecznością gminy Przesmyki w GOK w Przesmykach.