Międzynarodowa konferencja pn. „Problematyka programu NATURA 2000”

W dniach 2 – 6 lipca br. powiat siedlecki gościł przedstawicieli samorządów partnerskich z powiatu Oberhavel w Niemczech i VII Dzielnicy Budapesztu Erzebetvaros z Węgier. Wizyta skupiała się na tematyce ochrony środowiska i działań proekologicznych.

Głównymi jej punktami były wizyta i zapoznanie się działaniami i planami rozwoju sortowni i kompostowni Zakładu Utylizacji Odpadów w Woli Suchożebrskiej oraz konferencja pn. „Problematyka programu NATURA 2000”, która odbyła się w DPT „Reymontówka” w Chlewiskach. Głównym prelegentem był Pan dr Michał Falkowski z Wydziału Przyrodniczego Akademii Podlaskiej w Siedlcach. W czasie konferencji dyskutowano również nad systemami i uregulowaniami dotyczącymi ochrony przyrody w Niemczech, Węgrzech i Polsce, jak tez o wytycznych i dyrektywach Unii Europejskiej w tej dziedzinie.

Delegacje zagraniczne uczestniczyły w uroczystym zakończeniu międzynarodowych warsztatów teatralnych zorganizowanych przez DPT „Reymontówka”. Przygotowany przez młodzież z Niemiec, Węgier, Francji, Ukrainy i Polski spektakl, nawiązujący do problematyki ochrony środowiska, spotkał się z gorącym aplauzem i uznaniem publiczności.
Nasi goście byli również w gminie Korczew na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, uczestnicząc w spływie rzeką Bug.