I Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych Województwa Mazowieckiego

W dniach 23 – 24 kwietnia br. w DPT „Reymontówka” w Chlewiskach, Nadbużańska Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną zorganizowała I Forum Lokalnych Organizacji Turystycznych Województwa Mazowieckiego.

W spotkaniu uczestniczyli: Ludwik Rakowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Barłomiej Kurkus – Wicestarosta Siedlecki, Jerzy Lach – Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, prezesi i członkowie zarządów Lokalnych Organizacji Turystycznych Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli przedsiębiorców branży turystycznej.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z osiągnięciami i działaniami organizacji turystycznych działających na terenie Mazowsza. Forum było dobrą okazją do podzielenia się doświadczeniami i sugestiami dotyczącymi działań na rzecz rozwoju i promocji turystyki.

Reprezentujący powiat siedlecki wicestarosta Bartłomiej Kurkus, w swoim wystąpieniu podziękował organizatorom za profesjonalne przygotowanie forum, podkreślając iż tego rodzaju przedsięwzięcia odgrywają niezwykle ważną rolę dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Pozwalają również organizacjom turystycznym podejmować wspólne przedsięwzięcia, co ułatwia działanie oraz pomaga na większą skalę promować lokalne atrakcje turystyczne.