Spotkanie z reprezentacją Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów

22 kwietnia w Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się spotkanie władz samorządowych i dziennikarzy z zawodniczkami siedleckiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich kobiet w podnoszeniu ciężarów, które występowały podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Seniorek odbytych w Lignano Sabbiadoro we Włoszech. Spotkanie było doskonała okazją do złożenia osobistych gratulacji Mistrzyni Europy w kat. 58 kg. Aleksandrze Klejnowskiej-Krzywańskiej zawodniczce Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego oraz duetowi trenerskiemu Danucie i Ryszardowi Soćko.

W spotkaniu oprócz władz samorządowych miasta Siedlce z prezydentem Wojciechem Kudelskim na czele, uczestniczyli również Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Zygmunt Wasiela, wiceprezesi WLKS Siedlce – Iganie Nowe Jan Hawrylewicz i Andrzej Mateja, dyrektor klubu WLKS Stefan Długosz. Starostę Siedleckiego Zygmunta Wielogórskiego reprezentował kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Starostwa Powiatowego w Siedlcach Kazimierz Olszewski.

Oprócz Aleksandry Klejnowskiej w konferencji wzięły udział inne zawodniczki trenujące na co dzień w siedleckim OPO i startujące w Mistrzostwach Europy we Włoszech: Dominika Misterska-Zasowska, Magdalena Ufnal, Marzena Karpińska, Anna Smosarska i Malwina Rowińska.
Podczas konferencji Aleksandra Klejnowska-Krzywańska powiedziała, że jej celem jest zdobycie medalu olimpijskiego.

– Chcę zdecydowanie poprawić wyniki w rwaniu i tu jest właśnie ta szansa, którą chce wykorzystać startując na Igrzyskach – powiedziała Mistrzyni Europy.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy spokojnego treningu przedolimpijskiego – zwieńczonego wymarzonymi medalami na Igrzyskach.