Delegacja z Budapesztu z wizytą w powiecie

W dniach 7 – 10 kwietnia 2008 roku w powiecie siedleckim gościła delegacja z zaprzyjaźnionego z powiatem samorządu VII Dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Węgry).

Wizyta była okazją do wspólnych rozmów na temat wzajemnej współpracy obu samorządów. Zaplanowano realizację wspólnych projektów w zakresie kultury; m.in. udział młodzieży z Węgier w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych Polska – Niemcy – Francja – Węgry – Ukraina w dniach 29.06 – 06.07.2008 r., a także udział artystów z powiatu siedleckiego w obchodach Dni VII Dzielnicy Budapesztu planowanych w dniach 30 maj – 1 czerwiec 2008 r.

Zaplanowano również realizację wspólnego projektu mającego na celu propagowanie edukacji ekologicznej wśród młodzieży a także w środowiskach samorządów lokalnych. Powiat siedlecki zaprosił samorząd VII Dzielnicy Budapesztu do współorganizowania międzynarodowej konferencji „Rola Samorządów Lokalnych w procesie ochrony środowiska – edukacja ekologiczna młodzieży”.

Przeprowadzenie konferencji wyznaczono na 3 – 6 lipca 2008 r. w powiecie siedleckim. Celem konferencji będzie ocena stanu środowiska i edukacji ekologicznej w zaprzyjaźnionych regionach Europy oraz wypracowanie wspólnych wniosków do pracy dla samorządów na najbliższe lata.