Podsumowanie roku 2007 w sporcie LZS-owskim na terenie powiatu siedleckiego

W dniu 27 lutego 2008 r. podczas XII sesji Rady Powiatu w Siedlcach wręczono puchary dla najlepszych samorządów gminnych w powiatowym współzawodnictwie gmin w sporcie LZS-owskim za 2007 rok.

Ten uroczysty punkt sesji przygotowali Stanisław Kaliński – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia „Ludowe Zespoły Sportowe” oraz Kazimierz Sitkiewicz – wiceprzewodniczący siedleckiego zrzeszenia. Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach – Kazimierz Prochenka oraz Zygmunt Wielogórski Starosta Siedlecki, wręczyli puchary wójtom i przewodniczącym rad zwycięskich gmin.

Przewodniczący LZS w Siedlcach – Stanisław Kaliński poinformował, iż rok 2007 był dla siedleckiego zrzeszenia bardzo udany, ponieważ wszystkie gminy z terenu powiatu aktywnie uczestniczyły we współzawodnictwie, zdobywając punkty, które w efekcie przyniosły pierwsze miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. Podkreślił również znaczenie i wartość działalności sportowej na terenach wiejskich – co jest głównym celem i zadaniem LZS i przynosi pozytywne efekty promując do dalszej kariery sportowej wielu bardzo dobrych i utytułowanych zawodników w wielu dyscyplinach.

Klasyfikacja:

• gmina Siedlce – 3450,5 pkt.,
  • gmina Kotuń – 2841,5 pkt.,
  • gmina Skórzec – 2393 pkt.,
  • gmina Zbuczyn – 1520 pkt.,
  • gmina Wodynie – 1372,5 pkt.,
  • gmina Przesmyki – 1297,5 pkt.

Zwycięskim gminom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.