Setne urodziny Pana Wacława Jarząba

20 grudnia 2007 r. to dzień setnej rocznicy urodzin Pana Wacława Jarząba. Pan Major Wacław Jarząb jest weteranem września 1939 r. bojownikiem Armii Krajowej, oraz zasłużonym społecznikiem, który działał w dziedzinie krzewienia sportu i kultury fizycznej. Przez całe życie związany z Siedlcami i naszym regionem.

Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski oraz Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatanckiej w Siedlcach Ryszard Chraniuk, wspólnie uczcili ten niecodzienny jubileusz. W uroczystości, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Siedlcach wzięli udział Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jacek Sasin, Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach i Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka, Wiceprezydent Miasta Siedlce Jarosław Głowacki, Dowódca Siedleckiego Batalionu Rozpoznawczego Podpułkownik Arkadiusz Widła, Dyrektor Oddziału ZUS w Siedlcach Pan Kazimierz Sujka, delegacje organizacji kombatanckich z terenu powiatu siedleckiego, przedstawiciele lokalnych mediów oraz rodzina i przyjaciele Jubilata.

Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Pan Jacek Sasin wręczył Panu Wacławowi Jarzębowi pamiątkową szablę jako wyraz uznania dla jego wieloletniej patriotycznej postawy.

Następnie przy symbolicznej lampce szampana zebrani złożyli szacownemu Jubilatowi pełne wzruszeń i wyrazów sympatii oraz uznania życzenia.

Pan Wacława Jarząb w otoczeniu rodziny osobiście podziękował wszystkim zebranym na uroczystości gościom, podkreślając, iż to spotkanie jest dla niego niezwykle miłą niespodzianką i wspaniałym przeżyciem.

Panie Wacławie! 200 lat!!!