Dożynki i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży – Oberhavel 2007

W dniach od 31 sierpnia do 4 września 2007 r. Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka, Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski oraz przedstawiciele Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Siedlcach w osobach, Mirosława Bieńka – Wójta Gminy Siedlce, Andrzeja Piotrowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Mordy oraz Artura Pietrzaka, przebywali z wizytą w zaprzyjaźnionym powiecie Oberhavel w Niemczech.
Podczas wizyty strona polska odebrała, z rąk Starosty Powiatu Oberhavel Karla Heinza Schrötera samochód typu „bus” na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Mordach.

Siedlecka delegacja wzięła również udział w uroczystościach dożynkowych w Liebenwalde oraz w Międzynarodowych Spotkaniach Kulturalnych Młodzieży w Zehdenick, podczas których występowała młodzież z Zespołu Tanecznego MURENA działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie.