Siedlecka młodzież uczestniczyła w projekcie Intercity 2007

W dniach 22 – 30 sierpnia 2007 r. reprezentacja młodzieży z powiatu siedleckiego wzięła udział w międzynarodowej wymianie młodzieży w Gárdony na Węgrzech.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu Intercity zrealizowanego wspólnie z zaprzyjaźnioną z siedleckim samorządem VII Dzielnicą Budapesztu Erzsébetváros. Wzięli w nim udział reprezentanci z Francji, Grecji, Węgier i Polski. Powiat siedlecki reprezentowała siedmioosobowa grupa studentów.

Podczas dwutygodniowego pobytu nad jeziorem Ferency w Gárdony młodzież spędzała czas na wspólnych grach integracyjnych, warsztatach i dyskusjach. Głownie podejmowanymi tematami była rola młodych w zjednoczonej Europie i ich aktywny udział w społeczeństwie. Oprócz dzielenia się doświadczeniami demokracji w poszczególnych krajach, młodzież prezentowała również specyficzne dla danego kraju kulturę i obyczaje podczas wspólnych zabaw, gotowania potraw oraz prezentacji regionów.