Przedstawiciele samorządów partnerskich na obchodach 460-lecia miasta Siedlce

Przedstawiciele samorządów partnerskich z Oberhavel oraz VII Dzielnicy Budapesztu – Erzsébetváros wzięli udział w obchodach 460–lecia nadania Siedlcom praw miejskich.

W składzie delegacji Oberhavel obecni byli: Rainer Nitsch – członek rady powiatu, Peter Krause szef ponadregionalnego Stowarzyszenia Turystyki „Ruppiner Land” – szef delegacji, Dirk Thanhäuser – Kierownik d/s Projektów firmy WInTO – Promocja Gospodarki Innowacji i Turystyki Oberhavel, Karl-Heinz Grollnish – Przewodniczący Rady Seniorów Powiatu Oberhavel i Stowarzyszenia Seniorów Oberhavel oraz Erika Kaatsch – Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Oberkrämer i członek Stowarzyszenia Seniorów Oberhavel.
VII Dzielnicę Budapesztu – Erzsébetváros reprezentowali: Hunvald György – Burmistrz VII Dzielnicy Budapesztu, Kéri László – doradca burmistrza, Tamás Demeter – doradca burmistrza ds. zagranicznych, Tibor Varga – doradca burmistrza ds. rozwoju, György Ádler – Członek Rady VII Dzielnicy Budapesztu.
Reprezentantów samorządów partnerskich w Starostwie Powiatowym w Siedlcach oficjalnie powitali Starosta Siedlecki – Zygmunt Wielogórski oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach Kazimierz Prochenka.

Delegacje wzięły udział w uroczystej Sesji Rady Miasta Siedlce oraz w Wielkim Jubileuszowym Festynie Ziemi Siedleckiej, w ramach którego odbyły się targi turystyczne, targi pracy, targi miast i gmin ziemi siedleckiej i wschodniego Mazowsza oraz prezentacje miast partnerskich.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Seniorów z Oberhavel spotkali się z Prezesem Koła w Kotuniu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów – Kazimierzem Olszewskim.

Miłym akcentem wizyty był mecz pomiędzy reprezentacjami Urzędu Miasta Siedlce oraz Starostwa Powiatowego w Siedlcach, w którym w składzie starostwa zagrali goście z Oberhavel – Peter Krause oraz Dirk Thanhäuser. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla powiatu siedleckiego.