Królowa Elżbieta patronką dzielnicy Budapesztu od 125 lat

W dniach 17 – 20 maja 2007 r. delegacja z powiatu siedleckiego wzięła udział w obchodach jubileuszu 125 rocznicy nadania VII Dzielnicy Budapesztu imienia Królowej Elżbiety.

W szeregu jubileuszowych uroczystości, przygotowanych przez VII Dzielnicę Budapesztu, ze strony naszego powiatu uczestniczyli: Starosta Siedlecki – Zygmunt Wielogórski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach – Wiesław Klimek oraz członek zarządu – Henryk Ilczuk.
Jednym z elementów obchodów jubileuszu było odsłonięcie pamiątkowej tablicy – „drogowskazu” wskazującego odległość zaprzyjaźnionych samorządów w tym powiatu siedleckiego.

Na zdjęciu od lewej strony: Kéri László – doradca burmistrza VII Dzielnicy Budapesztu, Wiesław Klimek – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Siedlcach, Zygmunt Wielogórski – Starosta Siedlecki, Hunvald György – Burmistrz VII Dzielnicy Budapesztu, Marta Orlińska – tłumacz grupy polskiej, Henryk Ilczuk – członek Zarządu Powiatu Siedleckiego.